Tuvākie pasākumi
tuvāko pasākumu nav..
Sveicam vārda dienā
Iveta, Otīlija
Saites
Mūsu kontakti
Apsveikumi

Latvijas Šveice-Kuldīga!

 No 19.-21.08. Latvijā, Kuldīgā norisinājās SPA (Starptautiskās policijas asociācijas) Latvija rīkotais pasākums - netradicionālās sporta spēles Baltijas valstu IPA (International police association) biedriem. Pasākumā piedalījās 108 SPA biedri no Lietuvas, Igaunijas un Latvijas (Vidzemes, Zemgales, Rīgas un Kurzemes reģioniem).

Pirmā vakarā dalībnieki ieradās dzīvesvietā - Pelču speciālā internātpamatskolā. Vakars iesākās ar kopīgu ugunskurā gatavotas soļankas ēšanu, bet noslēdzās vecā Pelču pils zālē vakara ballītē ar kolēgiālām sarunām brīvā gaisotnē.

Nākamā rītā pēc vēlām brokastīm devāmies uz Kuldīgas sporta manēžu, kur norisinājās sportiskā pasākuma atklāšana un sporta aktivitātes. Kā netradicionāli tika izvēlēta Bočes spēle. Spēle attīsta uzmanību, domāšanu, līdzsvara izjūtu – tās ir tikai dažas no prasmēm, kuras var izkopt, spēlējot Bočes spēli. Kā paši dalībnieki izteicās, spēle vienkārši aizrauj, kā arī ir asociējas ar Kerlingu, bet bez ledus!

Paralēli, kamēr komandas gaidīja savu kārtu dalībai bočes spēlē, dalībniekiem tika
piedāvāta orientēšanās spēle pa Kuldīgas vecpilsētu : ar pilsētas karti rokās un uzdoto uzdevumu – atrast nozīmīgās vietas un nofotogrāfēties uzdevumā norādītā pozā!  Turpat dalībniekiem bija iespēja pa pilsētu izvizināties antīkajā Vilcieniņā Ludis. Tā kā diena bija manāmi iesilusi un bija dalībnieki, kuri vēlējās izbaudīt manēžas plašumu, varēja patrenēties augstlēkšanā, basketbola punktu mešanā uz laiku, kā arī izmantot volejbola laukumu aktīvākai nodarbei!

Pasākuma noslēgumā Bočes spēlē finālā izvirzījās Igaunijas komanda un Latvijas komanda no Vidzemes reģiona, kura arī novinnēja šo spēli, parādot savu precizitāti, domāšanas un koncentrēšanās spēku!

Pēc kopīgām pusdienām visi devāmies uz Zemessargu mācību poligonu turpat
netālu Upīškalnā, kur Zemessargi bija sarūpējuši nelielas intensitātes šķēršļu un veiklības trasi, kurā ietilpa traktora riepas nešana, ekipējuma nešana, izlīšana caur bunkuru, granātu mešana uz mērķi, šaušana uz precizitāti un ātrumu, skriešana caur mežu, līšana caur šķēršļiem un veikla iešana pa trosi.

Ņemot vērā jaunākās paaudzes interesi, tika izveidota mazo bērnu komanda ar atvieglotiem elementiem un jauniešu komanda, kura arī starp septiņām komandām par nieka 13 sekundēm aiz sevis atstāja veiklo vīru komandu no Latvijas!

Vakara noslēgums norisinājas Pelču vecās pils ēkā ar muzikālu pārsteigumu - dziedošajiem suitu vīriem. Paši dalībnieki pārsteidza viens otru, demonstrējot savus tērpus no otrreiz lietojamiem materiāliem.

Katra valsts komanda saņēma pateicību par dalību Bočes turnīrā un medāli ar Kuldīgas rumbu un SPA logo. Mazākie dalībnieki tika pie gardām SPA konfektēm, taču trases dalībnieki saņēma veicināšanas balvas. Vakars turpinājās ar dejām un sarunām.
Svētdienas rītā pēc brokastīm pasākuma dalībnieki tika aicināti uz
kopīgu foto un devās atpūtas tūrē uz Kuldīgas pilsētu, lai izbaudītu bezmaksas Rumbas „SPA“ (pelde Rumbā) un vecpilsētas apskati.

Jaunākas galerijas
19.07.2016
IPA Igaunija 2016 IPA Igaunija 2016
01.08.2015
Igaunija Igaunija
13.04.2015
Liepāja 2015 Liepāja 2015